Działalność biblioteki w roku szkolnym 2011/2012

 • Kiermasz podręczników szkolnych i materiałów do matury.
 • Projekt Społeczny „Twoje strony – Mocne strony. Przystanek Ziemia Chrzanowska” – II edycja, był realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie.
  Uczniowie wykonali II wizytówki:
  – Gabriela Kirsz, Iwona Osadzińska, Monika Buch i Katarzyna Magiera z klasy 2h – „POWIAT CHRZANOWSKI _Musisz Zobaczyć!”,
  – Aleksandra Sekuła z 2a, Daria Gędoś, Anna Gągolska, Martyna Urbańska z 2e, Damian Grudzień z 2d oraz Katarzyna Górska z I LO – „CHRZANÓW. GRA O MIŁOŚĆ”. Film „CHRZANÓW. GRA O MIŁOŚĆ” otrzymał został wybrany przez Internautów i otrzymał Tytuł Oficjalnej Wizytówki Ziemi Chrzanowskiej.
 • Powiatowy Konkurs „Świat przedstawiony w książkach E. E. Schmidta” przygotowany we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Chrzanowie. Konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczeń Marcin Ziąbek z klasy 2b zajął I miejsce w kategorii recenzja. Uczennica Iwona Osadzińska z klasy 2h zajęła II miejsce w kategorii plakat.
 • Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie w ramach projektu Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej i Archiwum Historii Mówionej Ziemi Chrzanowskiej. Projekt powstał we współpracy z Ośrodkiem KARTA w Warszawie.
 • Przygotowanie przez uczennice – Gabrielę Kirsz z 2h i Magdalenę Ogorzały z 2d, krótkiego filmu na temat „Najciekawsze miejsca w mojej miejscowości”. Film został wysłany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie na konkurs w ramach akcji „Polska jest fajna” zainicjowanej przez Bibliotekę Publiczną w Biszczy, uczestniczącej w Programie Rozwoju Bibliotek.
 • Akcja „Otwarte Zabytki” koordynowanej przez Dział Informacji Regionalnej MBP w Chrzanowie.
 • Wystawy tematyczne:
  – po I edycji projektu „Twoje Strony-Mocne Strony” (II piętro segm. D),
  – „Czesław Miłosz kalendarium życia i twórczości”,
  – ” Wystawa prac Iwony Osadzińskiej” – wystawa prac uczennicy klasy II h (II piętro segm. D),
  – „Praca Samorządu Uczniowskiego II LO” wystawa przygotowana na obchody XX-lecia szkoły,
  – „XV Targi Książki w Krakowie” wystawa nowości wydawniczych,
  – „30 rocznica wybuchu stanu wojennego”,
  – „Prezentacja nowości czytelniczych”,
  – „Wisława Szymborska – Pro memoria”,
  – „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,
  – „Światowy Dzień Książki”,
  – „Prezentacja nowości wydawniczych”.