Wyniki konkursu „Mamy smykałkę do biznesu”

Wyniki Konkursu „Mamy smykałkę do biznesu” organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie


Po burzliwej debacie decyzją Komisji Konkursowej
„Mamy smykałkę do biznesu” projekt uczniów z naszej szkoły znalazł się wśród 5 najlepszych pomysłów na biznes wśród szkół z województwa małopolskiego:

Warsztaty taneczne połączone z widowiskiem tanecznym FLASH – MOB

Uczniowie (Magdalena Ogorzały, Martyna Smycz, Milena Kaszuba, Michalina Dziadzio, Gabriela Głogowska, Bartosz Lach) opracowali plan organizacyjny w/w przedsięwzięcia, jego promocję oraz budżet, podzielili między sobą zadania i znaleźli się w piątce najlepszych pomysłów na biznes w województwie małopolskim.

14 listopada br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie Finaliści mieli okazję spotkać się oko w oko z jurorami, których przekonywali, że to właśnie ich projekty biznesowe, przygotowane na konkurs, są najciekawsze, mają szansę powodzenia, a w niedalekiej przyszłości mogą stać się naprawdę dochodowe. Jury miało wiele pytań do autorów, starało się przejrzeć na wylot każdy projekt, doprecyzować każdy jego szczegół.

W finale zajęliśmy II miejsce. Na temat naszego pomysłu biznesowego jury wypowiedziało się w następujący sposób:

Autorzy pomysłu na warsztaty taneczne połączone z widowiskiem tanecznym FLASH-MOB zaskoczyli nas deklaracją, że projekt, który opracowali na konkurs, zaczęli już realizować w swojej szkole, czyli w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie. Życzymy Wam udanej realizacji pomysłu i wiele sukcesów.

Bardzo serdecznie dziękuję drużynie z klasy 1a, która opracowała biznes plan firmy Cogito Ergo Sum. Wykazała się dużą wiedzą z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz strukturą biznes planu. 

Dziękuję drużynom za udział w w/w Konkursie!

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości
Mirosława Sojka