SZLACHETNA PACZKA- sprawozdanie

szlachetna-paczkaW dniach 8-9 grudnia odbył się finał akcji. Chrzanowski sztab i magazyn SZLACHETNEJ PACZKI po raz drugi mieścił się w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele z II LO aktywnie włączyli się do akcji jako darczyńcy i organizatorzy.

Paczki dla potrzebujących rodzin z naszego powiatu przygotowały:

 • klasa III D pod opieką mgr Wioletty Gajdy,
 • klasa II E pod opieką mgr Moniki Majcherczyk,
 • klasa II B i II D pod opieką mgr Lilianny Zaręby,
 • klasa I A pod opieką mgr Aliny Bieniek.

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zebrali i przekazali wspaniałe dary: artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież, przybory szkolne, zabawki. Sprawiły one wielką radość obdarowanym rodzinom i będą dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej.

            Serdecznie dziękujemy darczyńcom za wkład finansowy, okazane serce i zaangażowanie.

W sobotę i niedzielę 8-9 grudnia darczyńcy przywozili do naszej szkoły paczki, a wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI przyjmowali dary i rozwozili je do potrzebujących rodzin na terenie Chrzanowa i okolicznych miejscowości. Było, co robić, bo pomocą objęto ponad 40 rodzin, do których trafiło kilkaset paczek, a także meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Wśród wolontariuszy byli też uczniowie naszej szkoły, którzy pracowali w sztabie pod opieką nauczycieli.

W akcji uczestniczyli następujący uczniowie:

 • Joanna Białożyt, Natalia Ryś, Joanna Kisiel, Paulina Gwóźdź z klasy I B,
 • Szymon Wojtoń, Mateusz Gramatyka, Konrad Bernacik, Jakub Koraszewski, Bartosz Stojewski, Krzysztof Paluch, Anna Bogusz, Wojciech Kasprzyk, Bartłomiej Gębka, Beata Zygmunt, Magdalena Pietrzak, Martyna Kolasa z klasy II B,
 • Katarzyna Kula, Aleksandra Kuczyńska, Izabela Jędras z klasy II C,
 • Aleksandra Sarnik, Gabriela Głogowska, Karolina Hyla, Olga Pakuła, Natalia Kędra, Ola Swałek, Katarzyna Liszka, Nikola Ostrowska, Joanna Kozikowska z klasy II D,
 • Sandra Juszkiewicz z klasy II E,
 • Patrycja Biłka, Anna Bigaj z klasy II F,
 • Patrycja Brus z klasy III E

oraz nauczyciele:

mgr Alina Bieniek, mgr Ewa Dzierwa, mgr Elżbieta Gut, mgr Jerzy Jura, mgr Iwona Kawala, mgr Monika Majcherczyk, mgr Agnieszka Makuch, mgr Aneta Mulka, mgr Agnieszka Rusek, mgr Lilianna Zaręba, mgr Maciej Zieliński.

Pracy było sporo, ale przebiegała ona w miłej atmosferze i była dobrze zorganizowana, a radość obdarowanych rodzin pozwalała zapomnieć o zmęczeniu. Wszyscy nasi goście zgodnie twierdzili, że świetnie wywiązaliśmy się z roli gospodarzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w pracy sztabu SZLACHETNEJ PACZKI.

                                                                       Lilianna Zaręba i Ewa Dzierwa