Sukces Marzeny Stawowiak!

Autor: Aneta Solińska

Marzena Stawowiak uczennica klasy III C zakwalifikowana została do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej z historii sztuki.

10 grudnia w szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne (dla uczniów II LO oraz I LO) składające się z dwuczęściowego egzaminu pisemnego obejmującego test z wiedzy o sztuce oraz opis i analizę dzieła w formie wypracowania.

11 lutego przed Marzeną kolejny etap i kolejny test z historii sztuki – część ustna polegająca na analizie tematu własnego ( Marzena wybrała temat monograficzny dotyczący twórczości Magdaleny Abakanowicz) oraz odpowiedzi na wylosowane pytania, w oparciu o konkretne dzieła przedstawione na przeźroczach.

Ostatnim etapem są eliminacje centralne, których finalista uzyskuje wynik 100 % z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z historii sztuki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!