III Festiwal Nauki za nami!

Odbył się 15 III 2013 r. Tematem tego festiwalu był „Europejski kodeks do walki z rakiem”. Jego celem było uświadomienie najważniejszych zasad profilaktycznych, które ustrzegą nas przed tą chorobą.
Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli przygotować prezentacje multimedialne pokazujące sposób realizacji tych zasad.
Gośćmi festiwalu byli : Starosta Powiatu Chrzanowskiego Adam Potocki , Dyrektor Wydziału Prezydialnego starostwa Magdalena Stanisławska, kierownik oddziału rejonowego PCK Lucyna Kubicz oraz nasi prelegenci, czyli przewodnicząca małopolskiej sieci szpitali promujących zdrowie – Katarzyna Siata oraz dietetyk , pracownik Collegium Medicum Paulina Jamrozik.
Ważną rolę odegrała publiczność, czyli uczniowie klas I A i II E, którzy wybrali najlepszą prezentację spośród siedmiu przedstawionych.
Ich wybór pokrył się z wyborem jury, które pierwsze miejsce przyznało Wojciechowi Różowskiemu z Gimnazjum nr 1 w Trzebini.

Relacja z naszego festiwalu:
Telewizja Chrzanowska
Strona Powiatu Chrzanowskiego

II miejsce:  Kinga Miszuta-Gimnazjum nr2 w Chrzanowie
III miejsce:  Anna Ślipierska – Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini

Dzięki sponsorom mogliśmy zaoferować świeżo wyciskany sok z jabłek i marchwi oraz ciastka orkiszowe – dziękujemy. W przyszłym roku obiecujemy jako organizatorzy biologię po angielsku.

Mirosława-Przeworowska Kawala
Aneta Mulka