II LO to najlepszy wybór!

GIMNAZJALISTO !!

II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego to najlepszy wybór !!!

Kształcenie w naszej Szkole rozwinie Twoje zainteresowania, poszerzy horyzonty, umożliwi realizację pasji, przygotuje Cię do podjęcia studiów na wybranym  kierunku, otwierając drogę do kariery.

We love 2 LO

GIMNAZJALISTO! W klasie pierwszej będziesz realizował przedmioty  podstawowe, obowiązkowe zgodnie z nową podstawą programową (tzw. klasy ogólne).
Od klasy drugiej wybierzesz 3 przedmioty rozszerzone spośród:

• języka polskiego,
  • języków obcych,
  • historii,
  • wiedzy o społeczeństwie,
  • historii sztuki,
  • geografii,
  • biologii,
  • chemii,
  • fizyki,
  • matematyki,
  • informatyki,
  • języka łacińskiego i kultury antycznej,
  • filozofii.

W szkole nauczane są języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski . Nauka języków obcych odbywa się w grupach międzyoddziałowych.

Przedmioty uzupełniające realizowane od klasy drugiej dadzą Ci możliwość rozwinięcia zainteresowań. Proponujemy wybór:

• profilaktyki prozdrowotnej,
  • grafiki komputerowej,
  • zajęć artystycznych,
  • warsztatów turystycznych,
  • ekonomii w praktyce.

W roku szkolnym 2013/ 2014 – wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, tworzymy KLASĘ MUNDUROWĄ! Nauka w tej klasie zostanie poszerzona o:

• zajęcia prowadzone przy współpracy z Komendą Powiatową Policji, Państwową Strażą Pożarną, Wojskową Komendą Uzupełnień
  • zajęcia prowadzone na strzelnicy, przygotowujące uczniów do zawodów strzeleckich,
  • kurs ratownika medycznego, potwierdzony certyfikatem.
  • Nauka w tej kasie ułatwi podjęcie pracy, studiów „mundurowych”.
  • Obowiązującym ubiorem (jeden dzień w tygodniu) będzie mundur.

Nasze Atuty:

• wysoki poziom kształcenia w przyjaznej atmosferze,
  • niekonwencjonalne lekcje, odbywające się w ramach FESTIWALU NAUK (prezentacje, zajęcia warsztatowe z zakresu biologii prowadzone przez lekarzy medycyny, wykładowców uniwersyteckich); DIALOGU KULTUR (spotkania z cudzoziemcami, m.in.: Meksykaninem, Włochem, Etiopczykiem, Niemcem, Ukraińcem), lekcje prowadzone w muzeach, galeriach sztuki,
  • współpraca z: Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie, realizacja  roku „zerowego”’, Uniwersytetem Śląskim, z instytucjami kultury,
  • realizacja projektów unijnych,
  • prężnie działający: Samorząd Uczniowski, Klub Europejski, Uczniowski Klub Sportowy,
  • zajęcia futsalu dziewcząt i chłopców (możliwość treningów pod patronatem klubu Wisła Krakbet Kraków)
  •  nauczanie religii lub etyki.

Spotkajmy się 1 września ! :)