„Mam kota na punkcie kota” – podsumowanie akcji

Kot - Iwona OsadzińskaCele akcji:

• podniesienie świadomości społecznej w zakresie opieki nad zwierzętami,
  • uwrażliwienie młodzieży na pomoc bezdomnym zwierzętom,
  • zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt Pro Animals w Oświęcimiu,
  • propagowanie idei wolontariatu,
  • akcja adopcyjna.

Na półmetku akcji  uczniowie spotkali się z weterynarzem Mateuszem Urbańczykiem, który podjął kwestie: praw zwierząt, ustawowych kar za znęcanie się nad nimi, interwencji prowadzonych przez Pro Animals, opieki i pielęgnacji zwierząt.

W zbiórce szkolnej zebraliśmy 570 zł, 38 kg  suchej karmy, 15 kg karmy w puszkach, zakupiliśmy legowisko dla kotów, przekazano koce, poduszki.

Akcję koordynował Samorząd Uczniowski.

Zwierzęta wspomogły klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 1g, 2a,  2d, 3h; oraz pojedyncze osoby z pozostałych klas.

DZIĘKUJEMY!

Zebraną karmę i pieniądze 30 kwietnia br. uczniowie przekazali schronisku Pro Animals w Oświęcimiu.

Zakończyliśmy regularną zbiórkę: rzeczową i finansową na rzecz Schroniska, nie zapominamy jednak o zwierzętach!

Kolejny wyjazd do Schroniska 16 maja –zapisy w bibliotece (do 13 maja).

Głaskając jednego kota lub wychodząc z psem na spacer nie naprawimy całego świata, ale na pewno zmienimy cały świat tych istot.

Autor: Aneta Solińska