Od „Arytmii” do palpitacji, czyli jak nasza Redakcja zbliża się do podium

Redaktor naczelna z dumą informuje, że magazyn

„Arytmie”,

wydawany w naszej szkole od listopada 2012 roku, uplasował się na zaszczytnym,

czwartym miejscu

tegorocznej, osiemnastej już edycji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków.

Jednopunktową przewagę nad nami, z liczbą 13 punktów, uzyskało IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach, drugie miejsce (14 pkt.) zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie oraz Liceum nr 37 tamże, zaś pierwsze (16 pkt.) I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Miano Platynowego Laureata przypadło w udziale XVII Liceum Ogólnokształcącemu z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w stolicy.

Nasze kilkumiesięczne starania oceniało jury w składzie: Robert Bogdański (Fundacja Nowe Media), Aleksandra Zieleniewska (Fundacja Nowe Media), Ewa Drzyzga (TVN), Dariusz Rosiak (Polskie Radio), Marcin Grudzień (Fundacja Nowe Media), Michał Horbulewicz (Fundacja Nowe Media), Kamil Wiśniowski (Fundacja Nowe Media), Artur Liebhart (Against Gravity, PLANETE + DOC FILM FESTIVAL), Kamil Śliwowski (Centrum Cyfrowe), Natalia Bugajska (Narodowy Instytut Audiowizualny), Anna Derwich (Narodowy Instytut Audiowizualny), Agnieszka Ostrowska (Komputer Świat), Zuzanna Piechowicz (Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy POLIS).
Zmotywowani takim wyróżnieniem, ze zdwojoną energią pracujemy już nad majowym wydaniem.
W imieniu własnym i wszystkich, bez których „Arytmie” nie nabrałyby kształtu, jaki wspólnie formowaliśmy, i nieustannie formujemy, obiecuję, że nadal będzie to twór literacko-filmowo-historyczno-społeczny, poruszający kwestie dla nas ważne i przybliżający je odbiorcom.
Dziękuję, Czytelnikom i Nie-Czytelnikom, nie tylko za każdy dotąd nabyty egzemplarz, ale i za te zalegające w kartonie, nietknięte uczniowską ręką mimo upływu czasu.
Mam nadzieję, że ambicja w połączeniu z pasją i kreatywnością za rok doprowadzi nas na szczyt, a Was – do stanowiska przy sali numer 5 już wkrótce.

 Aleksandra Kumala