Kolejny sukces naszego Liceum!

Gala Finałowa „Mam Haka na Raka”

Uczennice naszej szkoły w składzie: Bębenek Urszula, Kędra Natalia, Kozikowska Joanna i Pakuła Olga po opieką mgr Gabrieli Woskowicz i mgr Mirosławy Sojki zdobyły Nagrodę Partnera Strategicznego (firma GlaxoSmithKline) podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Programu „MAM HAKA NA RAKA” w Warszawie. Było to podsumowanie i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na akcję profilaktyczną dotyczącą nowotworu skóry. Zespół z naszej szkoły prowadził działania lokalne od stycznia do końca lutego. W ramach akcji młodzież zorganizowała koncert połączony z prelekcją lekarza onkologa na temat nowotworu skóry, a także zaprojektowała ulotki, plakaty promujące profilaktykę nowotworu skóry.

Uczennice odwiedziły szkoły gimnazjalne naszego powiatu oraz liceum dla dorosłych, gdzie przeprowadziły prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną. Zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu podczas którego nakręciły spot reklamowy „Skóra nie ma sobowtóra”. W gali uczestniczyło 98 zespołów z całej Polski, a nagrody przyznano w 6 kategoriach: nagroda mediów, nagroda za działania lokalne, nagroda studentów Medycyny i Zdrowia Publicznego, nagroda Hakowicza, nagroda Partnera Strategicznego oraz nagroda główna.

Nasze uczennice zdobyły Nagrodę Partnera Strategicznego oraz były jednym z czterech zespołów nominowanych  w następujących kategoriach:

  • Nagroda mediów,
  • Nagroda studentów Medycyny i Zdrowia Publicznego,
  • Nagroda Hakowicza.

Uroczystość zakończył koncert ambasadorów programu: Rafała Brzozowskiego, Libera i Natalii Szroeder.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Gabriela Woskowicz

Więcej informacji:  http://www.mamhakanaraka.pl/ oraz facebooku