Zapraszamy na imprezy rowerowe!

Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów serdecznie zaprasza Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Uczniów do wzięcia udziału w dwóch imprezach rowerowych organizowanych przez nas w najbliższym czasie w Chrzanowie:

  • Szkolna Chrzanowska Masa Krytyczna – 13.09.2013, godz. 17:00-18:00; rozpoczęcie: Rynek w Chrzanowie,
  • Rajd Chrzanowskich Cyklistów – 15.09.2013, godz. 11:00-13:30; rozpoczęcie: Chrzanów, parking przy ulicy Parkowej (przy skrzyżowaniu z ulicą Szpitalną).

Chrzanowska Masa Krytyczna to wspólny przejazd rowerowy ulicami miasta, którego celem jest promocja roweru jako zdrowego, ekologicznego i taniego środka transportu publicznego. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców i władz miasta na brak infrastruktury rowerowej, przede wszystkim dróg dla rowerów. Spotykamy się w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 17:00 na Rynku w Chrzanowie. Nasze hasło to: “My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”. Mamy nadzieję, że nasze akcje przyczynią się do rozwoju ruchu rowerowego w Chrzanowie, tak jak ma to miejsce w innych miastach Polski i Europy.

Trasa najbliższej Masy Krytycznej przebiegać będzie w pobliżu dziewięciu chrzanowskich szkół. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezpiecznego dojazdu dzieci i młodzieży do szkoły. Sądzimy, że gdyby w Chrzanowie powstały drogi dla rowerów, wielu uczniów wybrałoby rower jako sposób codziennego poruszania się po mieście. Mamy nadzieję, że podzielają Państwo naszą opinię i zechcą się do nas przyłączyć.

Więcej informacji o Chrzanowskiej Masie Krytycznej:

Rajd Chrzanowskich Cyklistów organizujemy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie, jako jedną z imprez Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09.2013). Trasa rajdu prowadzi przez atrakcyjne krajobrazowo tereny Kościelca, Źrebiec i Pogorzyc. Celem imprezy jest promowanie walorów przyrodniczych Gminy Chrzanów, rozwijanie turystyki rowerowej oraz integracja lokalnej społeczności. Po rajdzie Biblioteka zaprasza wszystkich uczestników na piknik na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie, gdzie odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Informacje o Rajdzie

Zapraszamy!
 Członkowie Zarządu Stowarzyszenia:
Leszek Fidelus, Ewa Dzierwa, Zbigniew Grabowski