Spotkanie integracyjne

W tym roku mija 10 lat współpracy naszej szkoły z Warsztatami Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Trzebini. Z tej okazji w dniu 16 października klasa 3B wraz z nauczycielami, panią Barbarą Wąs i panią Renatą Woźniak odwiedziła młodzież niepełnosprawną – uczestników warsztatów.

Warsztaty realizują zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Ich celem jest poprawa sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia.

Uczniowie zapoznali się z różnymi formami terapii zajęciowej realizowanej w pracowniach terapeutycznych: gospodarstwa domowego, stolarskiej, tkacko – krawieckiej, plastycznej i ogrodniczej.

Nasze spotkanie uczciliśmy wspólną biesiadą, śpiewem przy dźwiękach gitary i pieczeniem ziemniaków „po cabańsku”.

Uczniowie mieli możliwość dostrzeżenia problemów, z jakimi borykają się ich niepełnosprawni rówieśnicy. Taka wizyta zawsze skłania do refleksji i uwrażliwia na potrzeby innych.

Barbara Wąs
Renata Woźniak