Wycieczka szkolna do Włoch

Wycieczka szkolna do WŁOCH

15. 06 – 24. 06. 2014

Wenecja – San Marino – Sorrento – Neapol – Wezuwiusz – Pompeje – Capri – Rzym – Watykan – Mirabilandia

PROGRAM:

1 dzień:
Wyjazd z Chrzanowa o godz. 16:00. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji
położonej na ok. 100 małych, bagnistych wysepkach połączonych prawie 400 mostami przerzuconymi nad 177 kanałami, zajmująca jedynie 8 km kwadratowych. Dziwne zakątki, ślepe uliczki i ukryte podwórka sprawiają, że uliczki Wenecji są równie zawiłe, jak historia tego miasta, która liczy ponad 1500 lat. Wenecja jest jednym z największych miast sztuki na świecie – ma 95 kościołów i 20 muzeów wręcz przepełnionych obrazami i rzeźbami – ale właściwie samo miasto jest większym dziełem sztuki niż wszystko, co można w nim zobaczyć.
Rejs statkiem, spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto, Plac i Bazylika Św. Marka, Most Westchnień. Przejazd do hotelu w okolicach San Marino. Kolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie najstarszej republiki świata- San Marino. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, kolacja, nocleg

4 dzień: Pobyt nad morzem Tyrreńskim.

5 dzień: Całodniowa wycieczka Wezuwiusz – Neapol – Pompeje.

Wezuwiusz zaliczany jest do najniebezpieczniejszych wulkanów świata. To jedyny czynny wulkan w kontynentalnej części Europy – aktywny od przeszło 16 tysięcy lat. Jego stożek wznosi się na ponad tysiąc dwieście metrów nad poziomem morza. Imponujący krater ma dwieście szesnaście metrów głębokości, a jego średnica u podstawy osiąga ponad trzy kilometry. Mimo, że Wezuwiusz to wulkan czynny, na jego zboczach znaleźć możemy ludzkie osady. Widok ze szczytu Wezuwiusza zapiera dech w piersiach – stąd można podziwiać cały Neapol i wspaniałą Zatokę Neapolitańską.

Neapol – stolica Kampanii, miasto kontrastów, synonim: wzniosłości i brzydoty, starożytnej kultury; oraz naleciałości,  które ukształtowały tutejszy charakter – włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, z przebijającym śladem Maurów; łagodność klimatu i  przerażająca bliskość wulkanu; niewiarygodny rozkwit architektury i sztuki. Neapol – północ północnej Afryki, ukochane przez Gustawa Herlinga- Grudzińskiego miasto.

Pompeje w 79 r.n. e zostały zniszczone przez wybuch wulkanu. Popiół wulkaniczny, który zasypał miasto doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta i życie jego mieszkańców.

 Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 6 dzień:
Wycieczka do Sorrento – miejscowości położonej na półce skalnej w połowie długości półwyspu Sorrento. Rejs statkiem na wyspę Capri, na której łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele atrakcji turystycznych. Pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego oraz morskich grot.

7 dzień:.
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie, przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień:
 Śniadanie, przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Audiencja na Placu. Św. Piotra (jeżeli Papież jest w Watykanie), zwiedzanie Placu, Bazyliki Św. Piotra, Muzeów Watykańskich. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień:
Śniadanie, przejazd do największego we Włoszech parku rozrywki – Mirabilandii. Bilet wstępu upoważnia do korzystania w dowolnej ilości z ponad 40 różnych atrakcji. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzień:. Powrót do Polski w godzinach dopołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:
1 nocleg w okolicach San Marino, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 4 noclegi w okolicach Neapolu. Hotel w okolicach Neapolu położony bezpośrednio przy plaży.

ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: 1 nocleg w okolicach San Marino, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 4 noclegi w okolicach Neapolu. Wyżywienie: 7 kolacji, 7 śniadań, 4 obiady – w hotelu w okolicach Neapolu. Transport: Autokar z WC, barkiem, video i klimatyzacją. Ubezpieczenie: Signal Iduna KL i NNW. Realizacja programu.

Cena dla grupy 45 os. – 1529 zł + 140 eur/os

Wyjazd organizowany przez biuro podróży:

ZAPISY WRAZ Z ZALICZKĄ 100 zł
przyjmują do 1. XII. 2013 prof. Izabela Ciołczyk oraz prof. Aneta Solińska

Collage_Rome (1)