Wyniki Szkolnego Konkursu „Oszczędzanie jest proste – wystarczą dobre chęci”

Dnia 6 listopada br. uczniowie naszej szkoły pisali test dotyczący zarządzania gospodarstwem domowym oraz inwestowania swoich oszczędności. Celem konkursu było promowanie idei oszczędzania oraz przekazanie wiedzy z zakresu zarządzania środkami gospodarstwa domowego, a także z prowadzonej działalności gospodarczej.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły, a 13 listopada br. nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Pan Wicedyrektor Liceum mgr Marek Malik wręczył dyplomy poniższym Zwycięzcom:

  • I MIEJSCE w konkursie  zajęła Katarzyna Liszka, klasa 3d
  • II MIEJSCE zajęła Justyna Bartosik, klasa 1a
  • III MIEJSCE ex aequo: Anna Czuper, klasa 3e i Anna Grochal, klasa 1a

Nagrodami w w/w konkursie były skarbonki ze „złotówką” na szczęście, książki o tematyce ekonomicznej, pióra wieczne do zapisywania dochodów i wydatków, dodatkowo zwyciężczyni 1 miejsca otrzymała Karnet na „nie pytanie” na wybrany przez siebie dzień w terminie od 13 listopada br. Do 1  grudnia br.

Po wręczeniu nagród, na zaproszenie organizatorów, pani Magdalena Baliś prowadząca własną działalność gospodarczą przeprowadziła wykład na temat „Zarządzania finansami osobistymi”. Wyjaśniła kilka pojęć związanych z zarządzaniem finansami, na co powinniśmy zwracać uwagę, by bezpiecznie lokować swoje finanse, jak poprowadzić swoją wymarzoną własną firmę, by osiągnąć sukces i maksymalizować zysk –  podając kilka przykładów oraz cennych wskazówek.

Pani Magdalenie Baliś bardzo serdecznie dziękujemy.

Gratuluję Zwycięzcom i zapraszam do udziału w kolejnych edycjach:)

Mirosława Sojka