Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

21 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, którego organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa, w którą po raz szósty zaangażowana była również Polska. Motywem  przewodnim całej kampanii była „Przedsiębiorczość przyszłości”. 45 partnerów włączyło się w przygotowanie i realizację oferty programowej wydarzenia, które trwało od 18 do 24 listopada. W ramach przedsięwzięcia pracownicy urzędu pracy przygotowali program skierowany do młodych ludzi, którzy myślą o założeniu własnej firmy.

„Biznes zaczyna się w szkole” – pod takim hasłem zorganizowana została konferencja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 21 listopada br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie. Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji skierowanej do młodych osób, które zastanawiają się nad wyborem ścieżki zawodowej przygotowanej przez pracowników urzędu pracy. Poznaliśmy cechy dobrego biznesmena oraz możliwości, dzięki którym można rozwinąć własną firmę. Zaproszona właścicielka lokalnego salonu kosmetycznego opowiedziała jak ważna jest ciężka praca oraz realizacja marzeń w odniesieniu do sukcesu. Reprezentanci szkół przedstawili swoje spojrzenie na temat hasła przewodniego konferencji, dzięki temu mogliśmy poznać różnorodne podejście młodzieży do postawionej kwestii. Reprezentantka naszej szkoły Anna Bogusz przedstawiła prezentację, którą możecie zobaczyć poniżej. Konferencję zakończyła prezentacja przygotowana przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chrzanowie.

Mirosława Sojka