Jesteście niesamowici! W 45 minut zebraliśmy 1108 zł na rzecz WOŚP !!!

Długo przygotowywana i oczekiwana Aukcja  przedmiotów wykonanych i przekazanych przez nauczycieli, uczniów i  przyjaciół Liceum odbyła się 10 stycznia.

Na Aukcję przekazano przedmioty unikatowe, niepowtarzalne, powstałe z pasji tworzenia, wyrażające osobowość autora, odkrywających przed nami jego hobby i zdradzające pomysłowość.

WSZYSTKIE PRZEDMIOTY ZOSTAŁY WYLICYTOWANE ZA ŁĄCZNĄ KWOTĘ 1108 ZŁ !!!

Licytowali uczniowie i nauczyciele (w imieniu pana profesora Grzegorza Jakubiaka: Marta Janik i Aleksandra Kumala, reprezentujące również klasę IIIA).

Uczniowie dysponowali zebranymi wcześniej w klasie pieniędzmi, licytowali od ceny wyjściowej 3 zł. Z każdą kolejną złotówką poziom emocji rósł, niektórzy tracili głowę w ferworze walki i podbijali kwoty podane przez samych siebie :) Pomimo wysokiego poziomu adrenaliny nie zapomnieli jednak kto jest najważniejszy w szkole-najwyższą cenę uzyskało wieczne pióro, przekazane przez pana dyrektora Andrzeja Biedę – pióro, którym podpisywane były świadectwa, (czyżby w tym roku wersja elektroniczna? – zakładamy, że klasa 3b udostępni w tak szlachetnym celu swój zakup:)

Równie wysoka cena i emocje towarzyszyły licytacji książki przekazanej przez panią profesor Iwonę Ochodek – Szpak. Walkę o „Wstęp do psychoanalizy” stoczyli Mateusz Kukułka i Janek Zając.

Zakładamy, że weekend Janek spędza z Freudem a Mateusz Ostrowski jest w roku 1918 – dzięki lekturze książki „Od Niepodległości do Niepodległości”przekazanej przez panią profesor Agnieszkę Rusek.

Fotografia na płótnie przekazana przez pana Karola Mroziewskiego uzyskała cenę 54 zł – po gorącym pojedynku zwycięstwo odniosły dziewczyny z 1b.

Łabędź wykonany w technice orgiami przez panią profesor Bogusławę Kidawską  uzyskał cenę 36 zł ! Zapewne klasa 2b zapłaciłaby znacznie więcej ;)

Zając przekazany przez panią profesor Mirosławę Sojkę o mało rywalizacji nie przepłacił życiem – z jednego chciano zrobić dwa :) Zuzia Raczyńska wiedziała z czym chce wyjść z licytacji. Polowanie zakończone sukcesem!

Szczęśliwi są Ci, którzy wyszli z aukcji z pięknym rękodziełem (wykonanym przez panie profesor: Elżbietę Tekielę, Anetę Solińską, Edytę Rokitę, Ewę Dzierwę; żonę pana profesora Jerzego Jury) .

Pomysłowość wykazali nauczyciele przekazując przedmioty, po których bezbłędnie można było ich rozpoznać :

• angielskie breloki do kluczy od pani profesor Anny Kozioł,
  • kubek z wieżą Eiffla od pani profesor Moniki Włodarczyk,
  • „maszyna losująca” pana wicedyrektora Marka Malika i długopis – zestaw nauczyciela: zapytać i wpisać ocenę do zeszytu :)
  • kubek od pani profesor Elżbiety Bałazińskiej,
  • kalendarze od pani profesor Anety Mulki,
  • anglojęzyczny przewodnik od państwa Trębacz,
  • porcelanowy anioł od pani profesor Barbary Nosek,
  • płyta od pana profesora Jarosława Wyrwiaka (wiemy przy jakiej muzyce pan profesor się relaksuje :), pani profesor Grażyna Jakóbik –co już wiemy-  jako relaks, preferuje jogę: opis asan zagłębia zapewne klasa 1c, która wylicytowała podręcznik do jogi.
  • ciasto nad ciastami upiekła pani profesor Izabela Ciołczyk- tak dobre, że ostatni kawałek kosztował 10zł (ale jak smakował!!! mmmm:)

Cieszymy się, że na Aukcji znalazły się piękne fotografie Dominiki Zięby (III a), praca Patrycji Jakson, że Anna Walek (IIF) wykona rysunek na zamówienie –wylicytowane, oraz ze zdjęć i kalendarz przekazanych przez  2fly team dzięki Gabrieli Głogowskiej (IIId).

Nie sposób zrelacjonować przebiegu całej Aukcji!! Ci, którzy tam byli, wiedzą o czym mowa, reszta niech żałuje i czeka do przyszłego roku!!!

Oj działo się, działo!

W ramach WOŚP pani profesor Grażyna Jakóbik przeprowadziła jogę, a pani profesor Beata Mąsior zaproponowała wam zumbę.

Samorząd baaaardzo, baaardzo dziękuję tym, którzy przekazali przedmioty i tym, którzy je licytowali !!!

Dziękujemy za udział przedstawicielom klas:

• 1A, 1B, 1C, 1D,
  • 2A, 2B,2C, 2E, 2F, 2G,
  • 3A, 3B

1108 zł. zostało przeznaczone przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.