Wizyta odtwórczyni głównej roli serialu W11 – Pani Nadkomisarz Joanny Czechowskiej.

22 stycznia 2014 roku  naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Pani Magdalena Glaba. Wraz z przedstawicielką Uczelni przybyła do nas odtwórczyni głównej roli serialu
W11, Pani Nadkomisarz Joanna Czechowska, która w ramach tzw. „Ciekawej lekcji”  przeprowadziła dwa wykłady. Pierwszy pod tytułem „Praca w Policji – filmowe mity a rzeczywistość”, drugi „Praca na planie serialu” – od kuchni. W wykładzie uczestniczyły klasy: 1e – mundurowa, 2a, 3b,3e.

Młodzież bardzo uważnie wysłuchała wskazówek, informacji dotyczącej pracy w Policji oraz ciekawostek na temat pracy na planie serialu W11.

Oto wypowiedź jednego z uczniów klasy mundurowej 1e – Rafała Ptasińskiego:

Środa 22-go stycznia, była bardzo szczęśliwym dniem, dla całego naszego Liceum, a w szczególności dla klasy mundurowej! Zapytacie dlaczego? Otóż odwiedziła nas Pani Joanna Czechowska ze znanego wszystkim serialu kryminalnego W11-Wydział Śledczy! Spotkanie trwało ~1h, choć, jak dla nas, mogło trwać i kilka dni :)! Lekcja była bardzo ciekawa, ale i pouczająca. Czas który spędziliśmy ze znaną Panią Nadkomisarz, na pewno nie poszedł na marne, i zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Po zakończonych wykładach odbyła się sesja zdjęciowa z Panią Nadkomisarz Joanną Czechowską.

Mirosława Sojka