Samorządność drogą do budowania demokratycznego społeczeństwa

Samorząd Uczniowski II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie, uczestniczył w seminarium Samorządność drogą do budowania demokratycznego społeczeństwa. Spotkanie odbyło się 5 marca 2014 r., w MCDN w Oświęcimiu.

Samorząd Uczniowski w składzie: Klaudia Kaszyca, Mateusz Ostrowski, Mateusz Kukułka, Zuzanna Raczyńska, Mateusz Tomaszek , Klaudia Skwarkowska, oraz panie profesor Aneta Solińska i Wioletta Gajda wysłuchał wykładu dr Macieja Mączyńskiego ( prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu ) oraz Michała Tragarza (koordynator programu Samorząd Uczniowski – Centrum Edukacji Obywatelskiej), dotyczącego samorządności.

W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały „dobre praktyki”, działania na rzecz wspólnoty uczniowskiej. Mamy się czym pochwalić!!!

DZIAŁANIA PRZEPROWADZONE W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014:

• Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, dołączył do do ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej i wraz z innymi szkołami (530 szkół) dnia 30. 09. 2013 przeprowadził wybory do SU. Przygotowaliśmy kampanię, debatę oraz wybory.
  • 25 listopada w Dzień Pluszowego Misia zorganizowana została zbiórka pluszaków, które przekażemy Świetlicy Środowiskowej w Stelli.
  • Dyskoteka Heloween’owa połaczona z konkursem z nagrodami dla uczniów. Spośród Żywych trupów, Hrabiów Transylwanii, Koszmarów nie tylko z ulicy Wiązów jury wybrało najstraszniejszych.
  • Zoorganizowana została Loteria Mikołajkowa, opiekunowie pozyskali nagrody dla uczniów, m.in.: wejściówki do ONE WAY FITNESS; profesjonalne sesje zdjęciowe z wizażem; kupony do wykorzystania w sklepiku szkolnym, na zapiekanki i tosty; bilety do kina; słodycze; zakupione zostały  gadżety świąteczne; bon do Empiku o wartości 50 zł.
  • Włączyliśmy się do grania przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wskazując wolontariuszy, przeprowadzając Licytacje przedmiotów przekazanych przez uczniów, nauczycieli, przyjaciół Szkoły. Zebraliśmy 1108 zł.
  • Zorganizowaliśmy dla Was Randkę w ciemno, na podstawie wypełnionych ankiet wskazaliśmy dwie pary, którym sfinansowaliśmy pizzę i kino!
  • W karnawale zaproponowaliśmy Wam kolejną dyskotekę

Na kolejne propozycje nie będziecie musieli długo czekać, przecież rok szkolny się jeszcze nie skończył!