IV Festiwal Nauki

logo

28 marca w naszej szkole odbył się IV Festiwal Nauki , którego tematem przewodnim była „Transplantacja”. Młodzież miała okazję posłuchać wykładu
dr hab. Weroniki  Rupik  –  Zakład Histologii i Embriologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach   „Medycyna regeneracyjna wczoraj i dziś”. Natomiast pan Michał Dębski-Korzec  – koordynator kampanii „Transplantacja Drugie Życie”  mówił o transplantacji. Następnie uczniowie gimnazjalni i licealni przedstawiali prezentacje na jeden z poniższych tematów:

1. Komórki macierzyste – wyzwanie dla nauki, medycyny.
  2. Transplantacje, transplantologia – co  każdy z nas wiedzieć powinien?

Prezentacje podsumowywali w języku angielskim.

Jury w składzie : Starosta  Powiatowy  w Chrzanowe  Adam Potocki, Dyrektor Szkoły Jezykowej  Mirosława Halbina, Dominika Gądek, Magdalena Nadgórska reprezentujące Referat Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego oraz  zaproszeni wykładowcy Weronika Rupik i Michał Dębski- Korzec – ustaliło następujący wynik konkursu:

• I miejsce : Natalia Pawlik                I LO w Chrzanów
  • II miejsce: Magdalena Kotulska      Gimnazjum nr 2 w Chrzanowie
  • III miejsce: Grzegorz Niedzielski     Gimnazjum nr 1 w Trzebini

Wyróżnienia otrzymały:

Joanna Siwek  oraz  Sara Pietrusiak    II LO  w Chrzanowie

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Organizatorki:
Mirosława Przeworowska-Kawala oraz Aneta Mulka