Gala „Rozwiń swoją gminę”

27 marca 2014 roku podczas Gali „Rozwiń swoją gminę”, która miała miejsce w siedzibie Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu, podsumowano Konkurs na plakat i wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne Laureatami II miejsca zostali uczniowie klasy 1a:

• Sebastian Korda
  • Daniel Nowak
  • Daniel Wiecheć

Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 3d:

• Natalia Kędra
  • Olga Pakuła

Uczniowie przygotowali plakaty mające na celu upowszechnianie wiedzy na temat kwalifikacji i kompetencji w kontekście współczesnego rynku pracy.

Podczas Gali ogłoszono również wyniki Plebiscytu oraz przyznano tytuły Edukacyjnej Gminy Małopolski 2013 i Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2013.
I miejsce zdobyła Gmina Bobowa, organizator XIV Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej, została Edukacyjną Gminą Małopolski 2013.
II miejsce ex aequo zajęły gminy: Klucze za II Piknik Historyczny Jura 1914 oraz Skrzyszów za przedsięwzięcie Mały Uniwersytet Skrzyszowski. Tytuł Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2013 otrzymał powiat krakowski. Spotkanie uświetniły prezentacje inicjatyw edukacyjnych gmin – laureatów.

Plebiscyt „Edukacyjna Gmina Małopolski” już po raz drugi został zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z „Gazetą Krakowską”.