Nagroda pieniężna dla II LO!!!

Nagroda pieniężna w wysokości 2.000,00 zł dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie to wygrana uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Narodowego Banku Polskiego
 Pułapka zadłużenia: czym jest, jak jej unikać, jak z niej wyjść?”

Dnia 10 maja 2014 roku zespół konkursowy w składzie: Justyna Bartosik (klasa 1a), Karolina Dyl (klasa 2a), Klaudia Kaszyca (klasa 2a) przedstawił przygotowaną prezentację multimedialną w sali im. Władysława Grabskiego, na otwartym posiedzeniu Komisji Konkursowej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie zdobywając powyższą nagrodę.

Pułapka zadłużenia, to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Wpaść w nią jest dość łatwo natomiast wrócić do niezadłużonego życia już nieco trudniej. By zapobiec kłopotom finansowym z nią związanych powinniśmy postępować bardzo rozważnie, zachowując spokój i wykorzystując wiedzę zawartą „Przewodniku finansowym rodziny Kowalskich” przez nas opracowanym. Uważamy, że każdy powinien posiadać wiedzę w nim zawartą. Dlaczego? Ponieważ „Pilnowanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie.
Opracowany przez nas Przewodnik finansowy Rodziny Kowalskich ma wskazywać jak przy dochodach osiąganych przez tradycyjną polską rodzinę podejmować mądre decyzje dotyczące wydatkowania zarobionych pieniędzy, dbać o przyszłość, postępować rozsądnie by nie wpaść w spiralę długów, nauczyć się szukać rozwiązań i nadziei, a z kryzysowych sytuacji czerpać wiedzę i nowe doświadczenia, które wzmocnią nas i uchronią przed następnymi błędami. Bowiem piętą Achillesową Polaków jest pilnowanie pieniędzy i robi to tylko 3%, a im więcej wiemy, tym łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Nie możemy czekać bezczynnie i myśleć, że problemy same się rozwiążą. Musimy działać! W jaki sposób? Zapraszamy do naszego przewodnika.

Justyna Bartosik, Karolina Dyl, Klaudia Kaszyca.

Oprócz nagrody pieniężnej dla szkoły uczennice otrzymały nagrody rzeczowe, a Fundacja NBP zorganizowała i pokryła wszelkie koszty związane z pobytem w Warszawie.

W przygotowaniu prezentacji brała również udział nasza absolwentka Anna Bogusz (klasa 3b), która niestety nie mogła uczestniczyć w II etapie finału konkursu ponieważ zdawała w tym dniu egzamin maturalny z matematyki.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i dziękujemy za wspaniałą nagrodę dla Szkoły!!!

Pułapka zadłużenia.pps