75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

odbędą się uroczystości obchodów

75-lecia powstania

Polskiego Państwa Podziemnego

Uczniowie naszej szkoły zaprezentują program słowno-muzyczny dla uczczenia 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Oddajemy cześć ludziom, którzy w czasie wielkiej próby odznaczyli się odwagą, patriotyzmem, którzy w tak ciężkich czasach budowali podwaliny naszej przyszłości. Nigdy nie zapomnimy o ich oddaniu i poświęceniu dla Ojczyzny.

Program uroczystości:

1. Spotkanie zaproszonych gości i mieszkańców Chrzanowa o godz .12.00 przy kościele św. Mikołaja (tablica upamiętniająca Patriotów Walczących o Wolną Polskę w Czasach Zniewolenia).
  2. Złożenie kwiatów.
  3. Krótki rys historyczny o Polskim Państwie Podziemnym.
  4. Montaż słowno – muzyczny przedstawiony przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie.
  5. Wspólny śpiew pieśni patriotycznych z udziałem młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie