Festiwal Filmowy

FestiwalMiędzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” jest festiwalem adresowanym do  młodych twórców filmowych z Polski i z zagranicy. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na duży ekran oraz wymianę doświadczeń pomiędzy młodymi twórcami z różnych krajów.

Dużym wyróżnieniem dla naszej szkoły było zakwalifikowanie filmów: „Chrzanów nocą” autorstwa Joanny Cackowskiej z 2d i „Piękno Pogorzyc” autorstwa Emilii Ciołczyk i Bartosza Rochniaka z 2c do przeglądu na 31 Międzynarodowym  Festiwalu Filmowym w Warszawie.

W dniach 18 – 19 września 2014 roku uczestniczyliśmy w pokazach konkursowych w Podziemiu Kamedulskim w Lasku Bielańskim. Mieliśmy okazję zapoznać się z filmami innych twórców oraz uczestniczyć w warsztatach z zakresu filmu animowanego, prowadzonych  przez Rolfa Birna z Drezna. Podczas pokazów filmowych twórczość młodych uczestników  została oceniana przez Jury profesjonalne oraz przez Jury młodzieżowe z warszawskich szkół. Podsumowaniem festiwalu była Gala wręczenia nagród, która odbyła się 20 września 2014 roku w Bibliotece Publicznej w dzielnicy Bielany. Chociaż nie zdobyliśmy żadnej nagrody czy wyróżnienia mieliśmy okazję skonfrontować własną twórczość z pomysłami innych młodych twórców. Wysoki poziom festiwalu oraz obecność specjalistów z dziedziny kina to bezcenne doświadczenie.

Opiekun projektu
Barbara Nosek