Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy

24 października 2014 roku uczniowie klasy 1b uczestniczyli w konferencji, zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pt. „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”.

Uczniowie wysłuchali następujących prelekcji :

• „Kariera zawodowa zgodnie z planem”,
  • „Umowy śmieciowe – formy zatrudniania młodych ludzi”,
  • „Praca a zdrowie”.

Mogli również skorzystać z:

• indywidualnej porady doradcy zawodowego,
  • oferty Młodzieżowego Centrum Kariery w Chrzanowie,
  • indywidualnej porady z zakresu prawa pracy.

Na zakończenie konferencji przedstawiona została prezentacja ucznia naszego liceum Mateusza Tomaszka (klasa 2e) „Powiat chrzanowski to dobre miejsce do życia i kariery zawodowej”, za którą otrzymał nagrodę.

Uczestnicząc w konferencji uczniowie uzyskali informację na temat: jak planować karierę zawodową, jakie mają możliwości rozwoju zawodowego i osobistego w środowisku lokalnym.