Myślenie ma przyszłość, a uczyć się warto. Zwłaszcza, gdy ma się stypendium „Sapere Auso”

8 grudnia br. w poniedziałkowy wieczór aulę Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wypełnili po brzegi laureaci olimpiad i konkursów, zdobywcy medali oraz rekordów, a także młodzi artyści. Okazją było wręczenie stypendiów przyznawanych najzdolniejszym uczniom przez Małopolską Fundację Stypendialną „Sapere Auso”.

Podczas uroczystej gali, aż 234 osoby otrzymały dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów.

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum Aleksandra Mucha (klasa 1f) otrzymała w/w stypendium w kategorii „młodzi artyści”. Jej najważniejsze osiągnięcia to:

• Laureatka konkursu poetyckiego „Opowiedz mi o miłości
  • I miejsce w eliminacjach powiatowych Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów
  • I miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Młodzieży Gimnazjalnej „W trosce o słowo piękne i prawidzwe”
  • I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie „Młodzi Dorośli
  • II miejsce w „III Bajkowym Festiwalu Teatralnym” wraz z grupą „Suflerek”
  • Wyrożnienie za główną rolę w spektaklu w przeglądzie form teatralnych w ramach I Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych

Fundacja Stypendialna „Sapere Auso” działa już 11 rok, nagradzając ponad 2500 najlepszych małopolskich uczniów.

„ Mam nadzieję, że naszych stypendystów wyróżniać będzie nie tylko wiedza i wysokie kwalifikacje, ale także obywatelska odpowiedzialność, patriotyzm i społeczna wrażliwość. Wartości, jakimi kieruje się fundacja i jakie zaszczepia w świadomości młodego pokolenia powiedział marszałek województwa Marek Sowa.

GRATULUJEMY ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW !!!