Sukces Martyny i Klaudii!

TURNIEJ WIEDZY o ZAWODACH
VII edycja ogólnopolska

Pragnę poinformować, że dwie uczennice naszego liceum:

  • Martyna Grondal (klasa 3b)
  • Klaudia Kaszyca (klasa 3a)

zakwalifikowały się do Finału VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach. Finał odbędzie się 19 marca br. w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.
Wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym w Turnieju odbędzie się 20 marca br. również w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku podczas XII edycji Konferencji „Kształcenie zawodowe – egzaminy zewnętrzne – rynek pracy”.

Kilka słów o Turnieju:

Turniej składał się z dwóch etapów. W I etapie uczestniczyło 477 uczniów z całej Polski, którzy mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 30 minut. Do kolejnego II etapu przeszło 270 uczniów. Uczniowie mieli również za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 30 minut. Pytania testowe dotyczyły: wiedzy o zawodach, klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy, strukturze klasyfikacji, rynku pracy m.in. bezrobocia w Polsce, praw pracowniczych (Kodeks Pracy) itp. Do finału decyzją Komisji Konkursowej zakwalifikowanych zostało 20 uczniów, w tym nasze uczennice.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!
POWODZENIA!!!

Mirosława Sojka