Finalistki VII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie: Klaudia Kaszyca (klasa 3a) i Martyna Grondal (klasa 3b), zostały Finalistkami VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach, który odbył się 19 marca 2015 roku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Celem Turnieju było:

• rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, poszukiwanych kwalifikacjach,
  • doskonalenie umiejętności samodzielnego pozyskiwania informacji na temat ścieżek edukacyjnych i zawodowych,
  • kształtowanie umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych przed szerokim gremium,
  • podniesienie świadomości uczniów w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.

Realizacja poszczególnych etapów Turnieju Wiedzy o Zawodach:

I etap szkolny odbył się 3 grudnia 2014 roku. Uczniowie wypełniali e-test, składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Czas rozwiązania 30 minut. Do I Etapu – Szkolnego przystąpiło 470 uczniów z całej Polski. Do II etapu przeszło 270 uczniów.
II etap ogólnopolski – odbył się 14 stycznia 2015 r. Uczniowie również wypełniali e-test, składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Czas rozwiązania 30 minut.
Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostało 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W finale znalazły się nasze uczennice, które 19 marca 2015 roku zaprezentowały wybrane przez siebie zawody w formie 10 minutowej prezentacji multimedialnej. Klaudia Kaszyca przedstawiła zawód – Fotograf, a Martyna Grondal – Technik ekonomista.

Prezentacje multimedialne zostały przez uczennice przygotowane w sposób profesjonalny i w taki sam sposób zaprezentowane Komisji. Za ich prezentację otrzymały dodatkowo pochwały od członków Komisji.

Serdecznie gratulujemy życząc powodzenia i dalszych sukcesów!

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości
i ekonomii w praktyce

Prezentacja Martyny – Technik ekonomista.pdf
Prezentacja Klaudii – Fotograf.pdf