XIX edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – do wygrania indeks!

W tym roku w Konkursie można zdobyć jeden z 145 indeksów na kierunki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs adresowany jest do tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego 2015 roku.

Konkurs adresowany jest do uczniów, którzy będą zdawać maturę w 2015 roku. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie internetowej Fundacji dla UJ (www.fundacja.uj.pl). Uczestników czeka test złożony ze 100 pytań ułożonych na podstawie lektur, których lista dostępna jest na stronie Konkursu (każdy z uczestników otrzymuje elektroniczny dostęp do literatury). Wśród lektur są pozycje dotyczące historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również książki z zakresu historii wychowania, edukacji, żakowskich obyczajów i dziejów uniwersytetów europejskich.
W tym roku do wyboru będzie aż 6 indeksów na Wydział Prawa i Administracji oraz wiele innych na kierunki wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełna lista kierunków jest dostępna na stronie Fundacji dla UJ.

Więcej informacji na stronie Konkursu: www.fundacja.uj.pl

Agnieszka Makuch