Święto Centrum Operacji Specjalnych z udziałem II LO

Na zaproszenie pana generała Jerzego Guta, Dowódcy Centrum Operacji Specjalnych – Komponentu Wojsk Specjalnych, nasi uczniowie: Karolina Baca, Marta Głowicka, Karina Weis, Adrian Gałaś, Adrian Ciołczyk, Grzegorz Kozera oraz Konrad Okoński pod przewodem Rafała Ptasińskiego w dniu 29 maja, uczestniczyli w Krakowie w uroczystych obchodach Święta Wojsk Specjalnych.

Udział naszych uczniów nie ograniczył się wyłącznie do biernej celebracji święta elity polskich żołnierzy, ale również wspólnie z Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle, aktywnie prezentowaliśmy umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie jednostek specjalnych na przestrzeni lat. Podkreślić należy, że założyciel Muzeum, które wielu naszych uczniów miało okazję zwiedzić, został w tym dniu wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej medalem „Kustosz Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego”.

Nasi uczniowie nie uczestniczyli tylko w uroczystej części obchodów, ale również zostali zaproszeni na wyśmienity i bogaty poczęstunek, który można podziwiać na załączonych zdjęciach. Podkreślić należy również, że uczestnicy mieli okazję zobaczyć oraz porozmawiać z Dowódcami Wojsk Specjalnych (JWK, NIL, GROM, FORMOZA, AGAT), oraz np. z byłym ministrem ON p. Klich.
Dla naszych uczniów to była bardzo duża dawka emocji i doświadczeń związanych ze służbami mundurowymi, które na długo zapamiętają, i będą do nich wracać z uśmiechem na twarzy.

Rafał Ptasiński
klasa 2e