V Festiwal Nauki

29 kwietnia w naszej szkole odbył się V Festiwal Nauki , którego tematem przewodnim były „Chronione gatunki roślin i zwierząt w powiecie Chrzanowskim”. Młodzież miała okazję posłuchać wykładu pana Piotra Grzegorzka – kustosza Muzeum w Chrzanowie, który prowadzi Dział Przyrody i Ochrony Środowiska. Następnie uczniowie gimnazjum i liceum przedstawiali prezentacje na jeden z poniższych tematów:

  1. Chronione gatunki roślin w powiecie Chrzanowskim.
  2. Zwierzęta zagrożone wyginięciem w powiecie Chrzanowskim.

Prezentacje zostały podsumowane w języku angielskim.

Jury w składzie : Wiesław Domin Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Mirosława Halbina Dyrektor Szkoły Językowej „Perfect” w Chrzanowie, oraz zaproszony wykładowca Piotr Grzegorzek ustaliło następujący wynik konkursu:

  • I miejsce : Joanna Kośmider – II LO w Chrzanów
  • II miejsce: Agnieszka Motyczko – I LO w Chrzanowie
  • III miejsce: Oliwia Gąsior – Gimnazjum nr 1 w Trzebini

Wyróżnienie otrzymała:

  • Justyna Bartosik z II LO w Chrzanowie

W ramach tegorocznego Festiwalu odbył się również wykład pana Piotra Kamieńskiego „Chaos w przyrodzie”, wykładowcy Uniwersytetu Jagielońskiego zaproszonego przez panią Edytę Rokitę.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny Festiwal Nauki w naszej szkole!!!

Organizatorzy: Mirosława Przeworowska-Kawala, Aneta Mulka

Mirosława Przeworowska-Kawala