Podstawy przedsiębiorczości – informacje,konkursy i przedsięwzięcia w bieżącym roku szkolnym

W roku szkolnym 2015/2016 zapraszamy do uczestnictwa w konkursach, olimpiadach oraz przedsięwzięciach o charakterze ekonomicznym. Przed każdym konkursem, olimpiadą odbędzie się spotkanie informacyjne oraz zajęcia do nich przygotowująceJ

Poniżej prezentujemy konkursy i olimpiady, jednak nie są to wszystkie propozycje, będą one sukcesywnie uzupełniane w trakcie roku szkolnego.

Jeśli znajdziecie inny, ciekawy konkurs, olimpiadę,  prosimy o informację na mirkasoj@o2.pl lub zgłoszenie na lekcji

Życzymy Wam powodzenia i zapraszamy do uczestnictwa :)

Mirosława Sojka
Elżbieta Tekiela

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy  udział w następujących konkursach:

XI Olimpiada Przedsiębiorczości

Hasłem XI edycji jest ”Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”

Termin olimpiady:  3 grudnia  2015

Olimpiada organizowana jest przez 6 najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, przebiega w 3 etapach.  Najlepsi otrzymują indeksy na renomowane wyższe uczelnie ekonomiczne w Polsce, wysokiej klasy nagrody rzeczowe oraz możliwość skorzystania z systemu stypendialnego.

Więcej informacji: www.olimpiada.edu.pl

Konkurs na pracę pisemną – XIV edycja

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

  • Gimnazja: Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej
  • Szkoły ponadgimnazjalne: Kapitał wiedzy o ekonomii plus kapitał społeczny warunkiem rozwoju. Jak to rozumieć i jak wykorzystać lokalnie?

Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2015/2016.

Więcej informacji: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2015/praca_pisemna/praca_pisemna.html

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

Termin: marzec 2016

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który pozwala pogłębić wiedzę ekonomiczną oraz zdobyć wspaniałe nagrody.

Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości pokazuje jak cenna może okazać się wiedza zdobywa na Podstawach Przedsiębiorczości w szkołach, a także podczas samodzielnej nauki.
W naszym zamyśle chcielibyśmy pokazać, że najbardziej istotna jest pomysłowość, która wsparta podstawowymi narzędziami i modelami ekonomicznymi prowadzi do najcenniejszych rozwiązań. Chcemy także pokazać jak może wyglądać przedmiot uczący podstaw Przedsiębiorczych.

Więcej informacji na temat Konkursu w najbliższym czasie :)