Lekcje z ZUS-em

lekcje z zusDlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe? Jakie świadczenia przysługują ubezpieczonemu? Jak założyć działalność gospodarczą i w jaki sposób kontrolować swoje konto w ZUS-ie? Odpowiedzi na te i inne pytania wkrótce poznają uczniowie klasy 1a, 1d oraz 2b biorący udział w drugiej edycji projektu edukacyjnego ZUS-u oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

„Lekcje z ZUS-em” to cykl czterech spotkań przeprowadzonych w ramach przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości oraz Ekonomii w praktyce. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Dzięki tej wiedzy młodzi ludzie, którzy w niedługim czasie wkroczą na rynek pracy, staną się świadomi swoich praw i obowiązków, zarówno jako pracownicy, jak i prowadzący własny biznes.

Na zakończenie drugiej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” każdy z jego uczestników będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, a do wygrania będą bardzo wartościowe i edukacyjne nagrody.

Mirosława Sojka