Szkolna lekcja demokracji

Ten tydzień w II LO obfituje w możliwości aktywnej postawy obywatelskiej naszych uczniów. W poniedziałek przeprowadziliśmy prawybory parlamentarne w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Działanie zostało poprzedzone lekcjami wiedzy o społeczeństwie na temat polskiego parlamentaryzmu. Klasy przygotowały także plakatową akcję pro frekwencyjną.

W środę 21 października 2015 zorganizowaliśmy wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu, które wyłoniły trzech przedstawicieli naszej społeczności w tym gremium.

Bardzo dziękujemy wszystkim głosujący oraz osobą pracującym w komisjach wyborczych za zaangażowanie i poświęcony czas. Zachęcamy także wszystkich uprawnionych do głosowania w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Opiekunowie akcji: Ewelina Furmanik , Izabela Ciołczyk, Agnieszka Rusek

Ewelina Furmanik