Chłopska Szkoła Biznesu

Uczniowie klasy 2b w ramach przedmiotu Ekonomia w praktyce uczestniczyli
25 lutego br. w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawiciela Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie dotyczących przedsiębiorczości społecznej.

Chłopska Szkoła Biznesu, bo tak nazywa się realizowana akcja, polegała na przeprowadzeniu 2 godzinnych zajęć warsztatowych obejmujących zagadnienia przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla klasycznych przedsiębiorstw i była realizowana z wykorzystaniem gry planszowej. Program warsztatów składał się z następujących elementów:

* rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu, która miała na celu przybliżenie uczniom mechanizmów wolnego rynku, a także stanowiła praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijania kompetencji społecznych graczy;

* rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna, ukazującej różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami, a przedsiębiorstwami społecznymi;

* pogadanki dotyczącej zasad działania przedsiębiorstw społecznych.

Warsztaty zakończyły się rozgrywką w której wyłoniono najlepszy dwuosobowy zespół – Paulinę Cieplik i Emanuelę Wyrwę. W kwietniu uczennice wezmą udział w wojewódzkim międzyszkolnym turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Laureaci rozgrywek otrzymają nagrody rzeczowe.

Gratuluję Paulinie i Emanueli życząc powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Trzymam kciuki!!!

Mirosława Sojka