Klub Europejski

IX Powiatowy Turniej Szkolnych Klubów Europejskich„Europa bez tajemnic” zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego
w Chrzanowie
w dniu 22 kwietnia 2016

W tym roku w turnieju wzięła udział młodzież z trzech Klubów Europejskich:
II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego z Chrzanowa , I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica z Chrzanowa oraz Zespołu Szkół z Libiąża.

Turniej składał się z dwóch etapów: w I etapie uczniowie pisali test dotyczący ogólnej wiedzy o UE a w drugim mieli zaprezentować swoją wiedzę dotyczącą 3 krajów : Francji, Holandii oraz Luxemburga. Czteroosobowe drużyny miały między innymi ułożyć krzyżówki oraz puzzle, rozpoznać zabytki z danego kraju czy przedstawić graficznie jedno z wylosowanych państw. Naszą drużynę reprezentowali: Dominika Tarko z klasy 2f, Kamil Kawala z klasy 2f , Mateusz Bednarczyk z klasy 2a oraz Filip Wyrobiec z klasy 1a .
Młodzież bawiła się świetnie wykazała się też bardzo dużą wiedzą.

• I miejsce zajął Klub Europejski z II LO im. K. K. Baczyńskiego
    z Chrzanowa
  • II miejsce zajął Klub Europejski z I LO im. S. Staszica z Chrzanowa
  • III miejsce zajął Klub Europejski z Zespołu Szkół z Libiąża

Gratulujemy młodzieży i opiekunom. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku – opiekunowie Klubu Europejskiego Aneta Mulka , Izabela Ciołczyk oraz Ewelina Furmanik.

Aneta Mulka