Czytamy dzieciom

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką ludzkość sobie wymyśliła
Wisława Szymborska

W dniu 16 czerwca 2016 roku miałam przyjemność razem z Karoliną Olszewską, Patrycją Łuszcz oraz nauczycielami: Barbarą Nosek i Mirosławą Sojką gościć w Niepublicznym Przedszkolu im. Walta Disneya w Chrzanowie. Nasza wizyta była zmotywowana zaproszeniem do czytania bajek i wierszy w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolakom przeczytałyśmy książkę „Kogutek Ziutek w zerówce” autorstwa Barbary Sudoł oraz kilka wierszy ze zbioru „Dobre wychowanie wierszem ” autorstwa Bożeny Piergi. Następnie rozmawiałyśmy z dziećmi na temat zasad dobrego zachowania oraz używania „magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam”. Owocem naszego spotkania były rysunki wykonane przez przedszkolaków. Na zakończenie dzieci otrzymały od nas słodkie upominki. Była to bardzo mile spędzona godzina, przedszkolaki nie chciały się z nami żegnać i próbowały nas zatrzymać na dłużej. Chętnie odwiedzimy dzieci w ramach powyższej akcji również w przyszłym roku.

Katarzyna Franczyk, kl. 1d
Opieka: Barbara Nosek