Życzenia od Przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego

Dzień Edukacji Narodowej 2016 r.

kwiaty

Szanowna Dyrekcjo,
Pedagodzy, Pracownicy Administracji i Obsługi,
Wychowankowie i Uczniowie

Już kolejny raz obchodzimy Święto osób związanych z najważniejszą Misją, jaką jest: nauka, kształcenie i wychowanie, w pełnym tego słowa znaczeniu. Łańcuch tego procesu rozpoczyna się w domu rodzinnym, a w chwili obecnej, kończy w najodleglejszych zakątkach naszego globu.

To rodzice rozpoczynają edukację młodego człowieka ucząc pierwszych słów, zasad i mądrości, posyłając następnie do kolejnych placówek oświatowych, począwszy od żłobka, poprzez przedszkole i kolejne szkoły, kończąc niejednokrotnie na renomowanych uczelniach zagranicznych.

Wyzwaniom tym muszą podołać wszyscy pracownicy oświaty, a przede wszystkim pedagodzy, czyli przewodnicy po coraz to doroślejszym życiu dzieci i młodzieży!

W tym wyjątkowym dniu życzę wszystkim satysfakcji z pracy i zdrowia do realizacji zamierzonych celów.

Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego

Stanisław Dusza

Chrzanów, październik 2016 r.