Rekord rekordów!

Organizowane od 6 lat Aukcje cieszą się rosnącą popularnością… do udziału nie trzeba już nikogo przekonywać! W tym roku w Aukcji wzięły udział WSZYSTKIE KLASY!

Pod młotek poszło m.in. rękodzieło: szydełkowa bombka wykonana przez profesorkę Edytę Rokitę, zabawki choinkowe autorstwa żony profesora Jerzego Jury, zdobione przez profesorkę Anetę Solińską drewniane pudełko (technikę decupage możecie poznać na organizowanych zajęciach pozalekcyjnych), bombki świąteczne i wielkanocny stroik  rodzinnego tandemu: profesorki Barbary Tomaszek oraz Weroniki Tomaszek, origami profesorki Bogusławy Kidawskiej, choinka, do której wyrobu szyszki selekcjonowała osobiście profesorka Mirosława Sojka.

Atrakcyjne okazały się gadżety związane z projektem II Liceum w obrazach wielkich mistrzów. Kubki:  od dyrektora Andrzeja Biedy (Robert Madoń zacznie dzień od spotkania przy kawie z panem dyrektorem) oraz od Samorządu Uczniowskiego. Klasa II E będzie mogła zawiesić plakat z wizerunkiem wicedyrektora Marka Malik pytającego: „Co ty zrobiłeś dla realizacji planu?”. Do nich trafił również karnet na lekcję jogi – poprowadzi  ją profesorka Grażyna Jakóbik (po lekcji matematyki).  W salach lekcyjnych zawisną kalendarze przekazane przez Samorząd Uczniowski: ze zdjęciami z imprez szkolnych oraz z pracami konkursowymi „Memy”.

Bezkonkurencyjne okazało się ciasto upieczone przez profesorkę Izabelę Ciołczyk, już po raz drugi uzyskało najwyższą kwotę w licytacji – 130 zł! Zeszłoroczna sława rozeszła się wśród uczniów. Wypiek profesorki Gabrieli Woskowicz  wyceniliście na 120 zł (przepis stanowił bezpłatny załącznik).
III miejsce w rankingu uzyskała fotografia na płótnie autorstwa zaprzyjaźnionego ze szkołą fotografa: Karola Mroziewskiego.

Przedmioty na Aukcję przekazały profesorki: Ewa Dzierwa, Anna Kozioł, Aneta Mulka,  Agnieszka Makuch, Beata Mąsior, Barbara Nosek, Agnieszka Rusek, Justyna Rokitowska, Monika Włodarczyk, profesor Wojciech Bębenek. Aukcję wsparło: „Stowarzyszenie Twórców Kultury IN GREMIO”, pani Nadia Siemek ( NADIART), prowadzący zajęcia terapii artystycznej dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Trzebini. Przedmioty własnego autorstwa przekazali również uczniowie: m.in. Klaudia Palian, Eryka Grzywa, redakcja „nowego”.

Aukcję przygotowali:  Wiktoria Kula, Rafał Urbański, Grzegorz Wojciechowski, Dominika Słowik, Łukasz Szyjka, Adrianna Leszko, Nikola Rębisz, Kacper Lizoń, profesorka Aneta Solińska.

Aneta Solińska