Kwalifikacja do części ustnej zawodów II stopnia XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Z radością informuję, że uczennica naszej szkoły Julia Macuda została zakwalifikowana do części ustnej zawodów II stopnia XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Olimpijka podjęła się trudnej sztuki interpretacji poezji współczesnej – na warsztat wzięła tekst S. Barańczaka. Rozwiązała nadto test sprawdzający wiedzę z teorii literatury i gramatyki. Otrzymała 79 pkt, co pozwoliło jej uzyskać drugą lokatę w okręgu. Kolejny etap olimpijskich zmagań odbędzie się 4 marca b.r. w Krakowie. Julia odpowiadać będzie na pytania dotyczące rozprawy z etapu szkolnego olimpiady, historii literatury i zagadnień językowych.

Serdecznie gratulujemy!

Iwona Ochodek – Szpak