Dni Otwarte w Klasie Mundurowej

Zachęcając młodszych kolegów z klas gimnazjalnych przedstawiciele klas mundurowych – Ie, IIe oraz IIIe – przygotowali szereg prezentacji, które ukazały codzienne zajęcia, dedykowane dla specyfiki tego oddziału klasy, a były to m.in. musztra – w wykonaniu uczniów z klasy Ie i IIe; wyposażenie apteczki pierwszej pomocy – wraz z fachowym, szczegółowym opisem środków opatrunkowych i specyficznych, które służą do pomocy poszkodowanym; zajęcia praktyczne – obrót poszkodowanego z brzucha na plecy, pozycja boczna ustalona, resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz prezentacja krótkometrażowego filmu promocyjnego, zawierającego pokaz wszelakich form zajęć pozaszkolnych: obóz survivalowy, lekcje pokazowe oraz praktyczne w jednostce powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Justyna Rokitowska