Historia naszą pasją

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Historycznym „Dla przeszłych i przyszłych lat” edycja 2017. Tegoroczny temat „Żyli wśród nas. Dzieje i kultura żydowskich mieszkańców powiatu chrzanowskiego”.

Konkurs ten służyć miał poznaniu przez uczniów historii małej Ojczyzny oraz przybliżyć życie, kulturę i obyczaje przodków. Uczniowie poznawali historię osiedlania się Żydów na terenie powiatu, ich kulturę, obyczaje i znane postacie.

Po przejściu pierwszego etapu, w finale reprezentowały nas następujące uczennice: Ewelina Trębacz z kl. 2c, Weronika Kossakowska z kl. 1a, Martyna Trębacz z kl. 1a i Weronika Kopacz z kl. 1a.

Nasze uczennice udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę. Ewelina Trębacz zajęła I miejsce , a Weronika Kossakowska zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Izabela Ciołczyk