Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza uczniów do udziału w warsztatach czytania performatywnego tekstów Gabriela Garci Marqueza.

Warsztaty opierają się na sztuce parateatralnej, gdzie ważną rolę odgrywa gra aktorska, muzyka czy gra świateł. Uczestnicy warsztatów podejmą się próby stworzenia paraspektaklu, który powstanie z wybranych opowiadań pisarza.

Warsztaty prowadzą:

• Monika Tyboń – absolwent wydziału filozofii UJ o specjalności pedagogika – animacja kultury, aktor teatralny i telewizyjny,
  • Michał Pałubski – aktor kabaretowy, jeden z członków krakowskiej Formacji Chatelet,
  • Iwona Kopacz – antropolog kultury, terapeutka, doradca rozwoju osobistego,
  • Jakub Knapik – absolwent wydziału architektury PK, pracownik Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Małopolskiego Ogrodu Sztuki,
  • Piotr Madej – muzyk, lider zespołu Patrick the Pan, pracownik działu muzyczno-dźwiękowego w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach:

• Grupa 1 – wtorki – 10, 17, 24, 31 października, godzina 16.00-18.00,
  • Grupa 2 – wtorki – 7, 14, 21, 28 października, godzina 16.00-18.00.

Warsztaty zostaną przeprowadzone w ramach projektu pn. Literatura performatywnie, czyli czytanie w formie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgłoszenia przyjmuje w bibliotece szkolnej profesorka Barbara Nosek
do 23 września 2017 roku.

Barbara Nosek