Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w II Liceum po raz 6-ty!

1700 sztabów w całej Polsce i na świeci, oraz 1200 wolontariuszy kwestować będzie 14 stycznia na rzecz wsparcia oddziałów neonatologicznych.
II Liceum współpracuje ze sztabem WoŚP przy chrzanowskim Hufcu. 22 uczniów II Liceum będzie kwestować w niedzielę.
12 stycznia, podobnie jak w poprzednich latach zorganizowaliśmy aukcje przedmiotów przekazanych (i wykonanych) przez nauczycieli, uczniów, przyjaciół szkoły. Przedmioty unikatowe, niepowtarzalne, powstałe z pasji tworzenia, wyrażające osobowość autora, odkrywające przed nami jego hobby i zdradzające pomysłowość… zostały wylicytowana na łączną kwotę 1458,78 zł.!
Legendą licytacji, od kilku lat jest ciasto pieczone przez profesor Izabelę Ciołczyk – pytaliście o nie już w grudniu! Jednak, tym razem nie ono uzyskało najwyższą cenę, a przekazana prze profesorkę Agnieszkę Rusek, koperta z nieznana zawartością. Sekret poznała klasa 1a – za cenę 180 zł.!
Ciasta zarówno pani Ciołczyk, jak i profesorki Gabrieli Woskowicz zostały wylicytowane za 140zł.(każde).
Emocje wzrosły wraz z pojawieniem się na Aukcji Kalendarza ze zdjęciami powstałymi w ramach projektu II Liceum w obrazach wielkich mistrzów. Uzyskał on cenę 67 zł., wylicytowała go klasa 2e.
Podobnie jak w poprzednich latach dużym zainteresowaniem cieszyły się fotografie i rysunki. W tym roku możemy poszczycić się posiadaniem prac pana Marka Kowalskiego (FotoKowalski), który przekazał nam 5 prac dokumentujących chrzanowską rzeczywistość. Pan Karola Mroziewskiego, pana Roberta Rejdycha. Rysunek specjal nie na Aukcję wykonała uczennica Julia Dziadowiec. Na licytację trafiły również prace wykonane w Zakładzie Karnym w Trzebini, w ramach terapii zajęciowej.
Pan dyrektor Andrzej Bieda, jak co roku wsparł naszą inicjatywę przekazując zaprojektowany przez siebie kubek – ze zdjęciem i pozdrowieniem „Się ma!” – wylicytowała go klasa 1c.
Uczniów realizujących rozszerzenia z chemii i fizyki ucieszył fakt pojawienia się na Aukcji rzeczy przekazanych przez profesorki: Wiolettę Gajdę i Bogusławę Kidawską.
Oprócz wymienionych, na licytacji znalazły się przedmioty przekazane przez profesorki: Ewę Dzierwę, Annę Kozioł, Monikę Gołębiowską, Anetę Solińską, Iwonę Ochodek-Szpak, Agatę Żywińską, Edytę Rokitę, Ewelinę Furmanik, , Anetę Mulkę, Mirosławę Przeworowską-Kawalę, Mirosławę Sojkę, Alicję Trębacz, Monikę Włodarczyk, Grażynę Jakóbik; prace plastyczne: Julii Dziadowiec, Weroniki Krajnik, Julii Korzec, Anety Kopeć, pierniki upieczone przez uczennice klasy 1c. Pani Nadii Siemek oraz prace plastyczne wykonane w ramach terapii zajęciowej w Zakładzie Karnym w Trzebini.
Licytacja została przygotowana przez profesorkę Anete Solińską, mistrzem logistyki okazała się Julia Dziadowiec. Do organizacji i prowadzenia Aukcji włączyli się: Weronika Tomaszek, Krystian Burek, Katarzyna Bochenek, Anna Karelus, Natalia Kaczor, Weronika Kępa, Weronika Krajnik, Karolina Odrzywołek, Wiktoria Germek.
W licytacji wzięły udział wszystkie klasy!!!
Bardzo dziękujemy klasom, oraz uczniom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły, którzy wsparli inicjatywę, łącząc tym samym młodzież i dorosłych ideą pomocy charytatywnej!!!
Dziękujemy!