W nowym kochamy teatr!

 

Blisko rok temu w Baczyńskim powołano do życia kółko teatralne. Młodzi aktorzy wzięli na warsztat kołtuńską tragifarsę G. Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Tekst mocno wciąż aktualny postanowili uwspółcześnić muzyką. Kompozycje G. Ciechowskiego, R. Gawlińskiego i Kayah okazały się doskonałym uzupełnieniem rozważań o mieszczańskiej moralności.

Premiera „Zapolskiej współcześnie” odbyła się w ubiegłą sobotę na deskach trzebińskiego Sokoła. Towarzyszyła jej akcja charytatywna na rzecz Fundacji „Energetyk”z Trzebini.

Praca nad spektaklem sprawiła wszystkim dużą frajdę. Nasi aktorzy wykazali się talentem, pomysłowością i charyzmą. Doświadczenie współtworzenia spektaklu okazało się na tyle twórcze, że postanowiliśmy w przyszłym roku również zagrać dla szerszej publiczności.

Dziękujemy pani Mirosławie Sojce za zaufanie i odwagę w teatralnych zmaganiach. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Prezes Fundacji „Energetyk” Ewy Mendeli, która umożliwiła nam połączenie sztuki
z dobroczynnością.

Po raz kolejny okazało się, że nowe stoi atmosferą. Talent i osobowość naszych uczniów wyróżniają tę szkołę spośród innych.

Obsado spektaklu! Możecie być z siebie dumni. Dziękujemy!

 

Redakcja nowego oraz Iwona Ochodek – Szpak i Marta Oczkowska