Program EUROWEEK

Grupa uczniów klas pierwszych spędziła pięć dni w Polanicy-Zdroju, uczestnicząc w międzynarodowym programie EUROWEEK. Celem programu jest promocja nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, a także integracja wielokulturowa. Zajęcia odbywały się po angielsku, a prowadzili je wolontariusze z różnych krajów: Kolumbii, Tajlandii, Pakistanu, Ugandy
i Etiopii
.

Uczestnicy brali udział w bardzo urozmaiconych zajęciach, na przykład przygotowywali prezentacje, kręcili filmy czy uczyli się tańców z różnych stron świata. Wolontariusze mieli mnóstwo entuzjazmu i ciekawych pomysłów, a nasi uczniowie zaskakiwali kreatywnością i z zapałem realizowali nawet najbardziej wymagające zadania. W programie były też gry ruchowe i zajęcia sportowe oraz wycieczka po malowniczym terenie Kotliny Kłodzkiej.
Uczniowie wrócili z Polanicy Zdroju bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym nasza szkoła znów weźmie udział w programie EUROWEEK.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stonie internetowej: www.euroweek.pl.
Ewa Dzierwa
Elżbieta Gut