Klasa medyczna na zajęciach w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

Klasa 1d realizuje zgodnie z planem zajęcia w Szpitalu Powiatowym
w Chrzanowie.Pierwsze spotkanie odbyło się w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej .Kierownik laboratorium Pani mgr Joanna Fiołek i pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie .Celem warsztatów było poznanie specyfiki pracy pracowni serologii, laboratorium mikrobiologicznego i analitycznego.Oprócz interesującej części wykładowej odbyła się część praktyczna bardzo ciekawa dla uczniów,którzy zobaczyli m.in hodowle bakterii,oznaczanie grup krwi,analizę parametrów krwi.Zgodnie z relacjami uczniów ciekawe dla nich były zarówno” szafa z krwią”, płytki z bakteriami jak również poczta pneumatyczna pozwalająca na szybkie przesyłanie próbek do badania.
Kolejne zajęcia przygotowane były przez Zakład Rehabilitacji Ruchowej .
Kierownik zakładu Pani mgr Aneta Żegleń w części wykładowej przedstawiła pojęcie niepełnosprawności i rehabilitacji.Bardzo ciekawą częścią zajęć było poznanie różnych zabiegów z dziedziny fizykoterapii, hydroterapii oraz kinezyterapii.Uczniowie w sposób praktyczny bo na sobie mieli okazję odczuć działanie sprzętu rehabilitacyjnego.Dla Pani Anety i jej współpracowników polepszenie stanu zdrowia pacjentów to najważniejszy cel. Przyjazna atmosfera, nowy sprzęt specjalistyczny przyspiesza zdrowienie.
Obserwowanie pacjentów w trakcie ćwiczeń i różnych zabiegów było okazją do zadawania pytań o odczuwanie efektów działania pola magnetycznego czy też elektrostymulacji.
Bardzo dziękujemy za już zrealizowane zajęcia ,przed nami kolejne na które czekamy z niecierpliwością.

Mirosława Przeworowska-Kawala