SZLACHETNA PACZKA 2018

SZLACHETNA PACZKA 2018 – ogólnopolska akcja świątecznej pomocy
Zapraszamy nauczycieli i uczniów do przyłączenia się do akcji!
http://www.szlachetnapaczka.pl

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja charytatywna, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Co roku łączy ona tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców w przyjaznej atmosferze zrozumienia i chęci wzajemnej pomocy.

Wolontariusze spotykają się potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację,
a następnie włączają do projektu te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, ale również impuls do działania. Mądra pomoc to główna idea SZLACHETNEJ PACZKI.

Informacje zebrane przez wolontariuszy są umieszczane w bazie internetowej na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl. Darczyńca wybiera konkretną rodzinę
i przygotowuje dla niej paczki z darami. W paczkach może znaleźć się żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki – wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb. Darczyńca wkłada do Paczki nie tylko konkretną pomoc, ale też własne serce.

Jak zostać darczyńcą?

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania akcji (od 17 listopada) wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny zarejestruje się
w serwisie, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. O potrzebach tych darczyńca dowie się z opisu rodziny w bazie. Następnie w czasie finału akcji (7-9 grudnia) darczyńca dostarczy przygotowaną przez siebie pomoc do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie.

Darczyńcy przeważnie przygotowują paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne i firmy. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny – łatwiej to zrobić w dużej grupie.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami do udziału w akcji jako Darczyńcy!

W czasie finału akcji nauczyciele i uczniowie II LO będą mogli dołączyć do społeczności SZLACHETNEJ PACZKI także jako organizatorzy i gospodarze. Już po raz ósmy chrzanowski magazyn akcji będzie się mieścił w naszej szkole! Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które mogą poświęcić kilka godzin swojego czasu w sobotę lub niedzielę 8-9 grudnia i chcą doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery, która zawsze towarzyszy finałowi SZLACHETNEJ PACZKI.

Organizacją finału zajmują się:
prof. Ewa Dzierwa,
prof. Ewelina Furmanik,
prof. Lilianna Zaręba,
prof. Edyta Rokita,
Samorząd Szkolny.
Osoby, które chcą uczestniczyć w organizacji finału, mogą zgłaszać już swój udział!

Uczestnicząc w SZLACHETNEJ PACZCE, możemy wspólnie realizować ideę mądrej pomocy. Zachęcam do udziału w akcji!

Ewa Dzierwa