„Poznaj nas! II Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2019”

Dnia 25.09.2019 r. od godz. 9.30 do 13:30 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się Dzień Otwarty pn. „Poznaj nas! II Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2019”, zorganizowany dla 860 uczniów klas mundurowych z całej Małopolski oraz ich nauczycieli. Swoją obecnością spotkanie uświetnili pani Elżbieta Duda, Poseł na Sejm RP oraz pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.

Podczas Dnia Otwartego Oddział Prewencji Policji zamienił się w pełną atrakcji przestrzeń, w której młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli znaleźć najbardziej interesujące ich stoiska tematyczne. W specjalnie utworzonym na tę okoliczność „miasteczku policyjnym” na uczniów oraz pozostałych uczestników spotkania czekały pokazy oraz ciekawe prelekcje. Główne atrakcje to m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia policyjnego. Mieściły się tam również stoiska przygotowane przez wybrane wydziały i sekcje z Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie. Przy stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego młodzież miała okazję zobaczyć m.in. symulację wypadku drogowego oraz zaobserwować jak wygląda jego prawidłowe zabezpieczenie, a także jak należy poprawnie udzielać pierwszej pomocy. Dodatkowo małopolscy policjanci ruchu drogowego, którzy zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, przeprowadzili mistrzowski pokaz jazdy motocyklowej.
W licznie odwiedzanym stanowisku Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie – młodzież mogła uzyskać szczegółowe informacje, dotyczące rekrutacji do służby.