Festiwal Nauki 100-lecie PCK

W 2019 roku obchodzimy 100-lecie istnienia i działalności PCK.To organizacja z tradycjami ,łączy ludzi zaangażowanych,chętnych do pomocy. PCK kojarzymy
z krwiodawstwem, ale to tylko część jej zadań.
PCK pomaga osobom potrzebującym, promuje prozdrowotne zachowania.
Międzynarodowe Prawo Humanitarne(MPH) -to ważna dziedzina statutowej działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza szkoła włączyła się w obchody 100-lecia organizując Festiwal Nauki. Gośćmi festiwalu byli:
dr Marcin Marcinko-ekspert MPH, lek.med Wojciech Heitzman-prezes Oddziału PCK w Chrzanowie oraz Pani Lucyna Kubicz -kierownik biura PCK w Chrzanowie.

Po wykładzie wygłoszonym przez Pana Wojciecha Heitzmana oraz Pana Marcina Marcinko odbyła się część konkursowa. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej przedstawili historię PCK lub działalność tej organizacji oraz działania w zakresie MPH.Podsumowanie odbyło się jak zwykle na naszym festiwalu w języku angielskim.

Jury oceniło pracę uczniów i zdecydowało że….
I miejsce zajęła Justyna Jamrozik-II LO Chrzanów
II miejsce zajęła Wiktoria Głowacz- Szkoła Podstawowa w Balinie
III miejsce zajęłą Aleksandra Florek -Szkoła Podstawowa nr 3 w Chrzanowie
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom .