Biblioteka szkolna

Od dnia 01.06.2020 zmieniają się godziny pracy Biblioteki. Biblioteka czynna codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00

Informacja dla czytelników Biblioteki szkolnej II LO w Chrzanowie

Od dnia 1.06.2020 roku ze względów bezpieczeństwa uczniowie i nauczyciele powinni przestrzegać następujących zasad:

1. Biblioteka przyjmuje zwroty wypożyczonych zbiorów w godzinach od 8.00 do 14.00.
  2. Uczniowie i nauczyciele wchodzący do szkoły powinni obowiązkowo zdezynfekować ręce.
  3. Należy przestrzegać zasad zachowania bezpiecznej odległości od innych osób, minimum 1,5 metra.
  4. Czytelnik zwracający książki lub inne zbiory zostawia je przy wejściu do szkoły w miejscu oznaczonym informacją: „Czytelniku tutaj zostaw książki do biblioteki szkolnej”.
  5. Zwracane zbiory powinny być zapakowane do koszulki lub koperty oraz opisane nazwiskiem czytelnika i klasą.
  6. Podczas pobytu na terenie szkoły obowiązują szczegółowe zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej:
  7. Stanowisko pracy bibliotekarza zorganizowanie jest z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikami (minimum 1,5 metra).
  8. Bibliotekarzowi, który ma kontakt z uczniami i nauczycielami, zapewniony jest dostęp, do środków ochrony indywidualnej (maseczki ochronne, rękawice jednorazowe, przyłbice ochronne) i preparatów do dezynfekcji rąk.
  9. Podczas pracy pomieszczenia biblioteki są
  10. Ograniczone jest korzystanie przez bibliotekarzy z przestrzeni wspólnych, użytkowanych przez innych pracowników szkoły.
  11. W widocznym miejscu (na drzwiach biblioteki) oraz na stronie szkoły umieszczone są informacje o nowych zasadach korzystania i godzinach pracy biblioteki.
  12. W bibliotece, oprócz bibliotekarza, może przebywać jedna osoba.
  13. Wejście do biblioteki przez korzystających możliwe jest w maseczkach ochronnych i rękawiczkach. W przypadku braku rękawiczek należy obowiązkowo zdezynfekować ręce przy wejściu do biblioteki szkolnej.
  14. Czytelnicy powinni przestrzegać zachowania bezpiecznej odległości (minimum 1,5 metra) od innych osób.
  15. W bibliotece dostępna jest tylko usługa wypożyczania i przyjmowania zwrotów zbiorów. Czytelnia i stanowiska komputerowe są niedostępne.
  16. Wstrzymany jest wolny dostęp do zbiorów i katalogów kartkowych.
  17. Zbiory zwrócone w danym dniu są opisywane kartką z datą zwrotu i podlegają trzydniowej kwarantannie w pomieszczeniu biblioteki.

Po przejściu kwarantanny zostaną udostępnione czytelnikom biblioteki.

1. Zachęcamy czytelników do korzystania z dostępnych darmowych zasobów edukacyjnych i katalogu internetowego OPAC biblioteki na stronie https://m003924.molnet.mol.pl
  2. Czytelnicy biblioteki (uczniowie klas I-II, maturzyści) zobowiązani są do rozliczenia się z biblioteką szkolną przez zakończeniem roku szkolnego i przed rozdaniem świadectw.