Planowanie i kontrola wydatków, czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi. Złote Szkoły NBP

Dnia 30.03.2021 r. uczniowie klasy 2h wzięli udział w lekcji z ekonomią pt. „Planowanie i kontrola wydatków, czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi. Podczas zajęć uczniom została przedstawiona prezentacja w której na podstawie przewodnika Rodziny Kowalskich przedstawiono ich: budżet; codzienne decyzje finansowe oraz sztukę wydawania pieniędzy; pożyczanie z głową; kontrolowanie wydatków; jak radzić sobie z pułapką zadłużenia i z jakich usług finansowych można skorzystać (kredyt konsolidacyjny, wakacje kredytowe, upadłość konsumencka); co zrobić, by kredyt był bezpieczny, kiedy kłopoty stają u drzwi; myślenie o przyszłości. Na zakończenie zajęć uczniowie połączyli w pary pojęcia, które poznali na zajęciach:

Lekcja była częścią programu Złote Szkoły NBP, którego motywem przewodnim są Giganci finansów osobistych”.

Koordynatorka programu – Mirosława Sojka

PREZENTACJA :

Planowanie i kontrola wydatków czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi